НСА се справи успешно със Септември 97 (видео и снимки)

(сн. BGbasket.com)
12-10-2019 16:18 | BGbasket.com

НСА се наложи със 67:46 над Септември 97 в първи мач за двата състава от новия сезон в А група-жени.

Силна първа четвърт донесе нужното самочувствие в играта на по-опитния тим на спортната академия. В нея момичетата на Мария Цанкова вкараха 20 точки - колкото Септември 97 за цялото първо полувреме. Оттам двуцифрената разлика се държеше с кратки прекъсвания, а след втора и трета равностойни четвъртини, в последната отново НСА натисна и разликата набъбна.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА (Снимки: БФБ)

Септември, без основни фигури от миналия сезон, и отново изключително млад състав, загуби борбата под коша, но направи с една грешка по-малко от съперника - 27 срещу 28. През лятото в друга посока поеха Илияна Георгиева, Валентина Веселинова, Александра Мандур, а въпреки че присъстваха в картотеката на тима, за мача не бяха Ивона Илиева и Михаела Петрова.

Зорница Найденова игра 40 минути и приключи с 15 точки и 13 асистенции за НСА, 22 точки наниза Михаела Кашанова.

Константина Какогиани завърши с 25 за Септември, а повече от един кош от игра освен нея реализира Кристина Захариева.