Берое с ударно начало в старозагорското дерби с Локомотив

12-10-2019 18:47 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна сезона в женското първенство с категорична победа. Тимът победи Локомотив в дербито на Стара Загора с резултат 110:51. Мачът премина изцяло под контрола на символичните гости. В следващия кръг Берое посреща Черно море Одесос, а Локомотив гостува на Академик Пловдив.

Силна игра и в двете фази на играта позволи на Берое да се откъсне далеч напред още в началото. Тимът допусна само по седем точки в коша си през първите две части, за да натрупа близо 50 преднина още на почивката при 62:14. През третата част авансът на Берое мина и границата от 50 точки, но вече отборите бяха по-равностойни. До края нямаше как да има изненади и отборите доиграха срещата с по-ниско темпо.

Всички в състава на победителките играха и се разписаха в мача, като шест от тях завършиха с двуцифрен актив. По 17 точки отбелязаха Теодора Динева и Петя Бояджиева, а с 14 се включи Гергана Иванова.

За Локомотив 13 вкара Дебора Филипова, а 8 добави Мария Делчева.