Шумен мина кота 100 на старта на новия сезон

13-10-2019 18:52 | BGbasket.com

Шумен започна с убедителна победа новия сезон в мъжката А група. В първия си мач от шампионата тимът се наложи над Рилски спортист -2 със 102:78 пред собствена публика. Домакините поведоха в края на първата четвърт и до последно не изпуснаха водачеството си, като спечелиха срещата най-вече заради силната трета четвърт.

Най-сериозното предимство на победителите бе при борбите (45 срещу 32), при асистенциите (26 срещу 9) и при процента стрелба за две точки (62% срещу 50%).

Двата тима отново ще се изправят един срещу друг още утре в изтеглен двубой от третото завъртане, като и този мач ще бъде в Шумен.

Гостите започнаха по-добре срещата и дръпнаха с 22:12 след силни изяви на Мирослав Васов. В оставащите по-малко от четири минути до края на частта Шумен взе инициативата и вкара 15 безответни точки, като първата четвърт вече водеше с 27:22. Много силно за домакините стартира Николай Николов, отбелязал 11 от точките на отбора си до момента.

Подемът в играта на Шумен продължи и през втория период. Воден от разигралия се Красимир Димитров тимът успя да дръпне с двуцифрена разлика при 36:26, а на почивката бе напред с 50:44.

Домакините изиграха много силна трета четвърт, в която лимитираха съперника си едва до 9 точки и преди заключителния период вече авансът им беше внушителен – 75:53.

Рилски спортист -2 смъкна разликата до 15 точки няколко минути преди сирената, но след това Шумен отново увеличи дистанцията и спечели убедително.

Най-резултатен за успеха бе Красимир Димитров с 32 точки (пет тройки). Виктор Серафимов отбеляза 24 точки, а 17 има Николай Николов.

За гостите 22 точки наниза Мирослав Васов, с една по-малко е Васил Попов. Адриан Белишки отбеляза 13 точки, а с 11 е Румен Георгиев.