Берое Стара Загора продължава без грешка в Адриатическата лига

(сн. Иван Иванов, БК Берое Стара Загора)
16-10-2019 21:14 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава победната си серия в Адриатическата лига през този сезон. Българският тим записа трети пореден успех, след като се наложи над Цървена звезда в Белград със 74:63.

Гостите имаха предимство по почти всички показатели, като най-сериозно то бе при борбите (34 срещу 23) и броя на отбелязаните тройки (8 срещу 1).

В следващия кръг българският тим посреща Трешневка 2009, докато съперникът му днес е домакин на Партизан.

Берое Стара Загора започна по-добре мача и дръпна с няколко точки, но след силни финални минути на частта домакините поведоха с 22:18. Сръбският тим имаше леко предимство до средата на втория период, когато настъпи подем в играта на гостите. Баскетболистките на Таня Гатева направиха серия от 13:2, с която си върнаха водачеството, а на почивката бяха напред с 45:35.

Почти през цялата трета четвърт Берое поддържаше двуцифрен аванс, а преди решителните десет минути водеше с 63:49. Заключителната четвърт бе белязана с доста грешки и пропуски от страна и на двата отбора, като до средата й те бяха отбелязали само по един кош. Въпреки това, гостите нямаха проблем да задържат аванса си и спечелиха.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха с 21 точки. С 14 точки е Радослава Бъчварова, 13 има Виолина Кочева.

За Цървена звезда Милица Бойович с 15 точки, 11 има Ивана Катанич, а с 10 е Милина Мишелич.