Три от три за Монтана в Адриатическата лига след драма

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
16-10-2019 20:21 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава без грешка през новия сезон в Адриатическата лига. Българският шампион записа трета поредна победа в надпреварата, след като се наложи над РМУ Бановичи у дома с 86:84. Баскетболистките на Стефан Михайлов водеха през повечето време, но съперникът им бе близо да измъкне успеха в края.

Българският тим вкара 7 тройки срещу 14 за гостите, но компенсира при стрелбата за две точки (53% срещу 47%), наказателните удари (77% срещу 50%) и при борбите (42 срещу 30).

В следващия кръг Монтана 2003 гостува на ЖКК Кралево, докато босненският ти приема Цинкарна Целе.

Домакините имаха леко предимство почти през цялата първа четвърт. В края й Бановичи за кратко поведе, но след десет минути игра резултатът отново бе равен – 23:23. През втория период отново се стигна до няколко обрата, а на почивката Монтана 2003 водеше с най-голямата разлика в мача до момента при 48:42.

Гостите отбелязаха първите четири точки след паузата, но последва серия от 10:0, с която баскетболистките на Стефан Михайлов се откъснаха в резултата. Въпреки моментния спад в играта, Бановичи успя да свали част от изоставането си и преди заключителната четвърт то беше 7 точки.

В началото на последната част Радостина Димитрова получи второ неспортсменско нарушение и трябваше да напусне терена, а малко по-късно за пет фаула излезе Тина Требец. По-малко от четири минути преди края на мача босненският тим стигна до ново равенство при 78:78. Последва размяна на водачеството, а 46 секунди преди сирената Христина Иванова вкара изключително важна тройка за 86:84 в полза на нейния тим. До края и двата отбора направиха пропуски и резултатът се запази.

Най-резултатна за успеха бе Христина Иванова с 27 точки. С 16 точки и 17 борби е Димана Макариева, 12 точки вкара Виктория Стойчева, с 11 е Радостина Димитрова.

За Бановичи Алексъс Гилбърт отбеляза 24 точки, с 19 е Ирена Вранчич.