Реал Мадрид се препъна в Каунас, Фенербахче ликува след феноменален Дьо Коло

(сн. euroleague.net)
18-10-2019 09:00 | BGbasket.com

Реал Мадрид претърпя първо поражение в Евролигата през този сезон. Пред над 15 000 зрители в Каунас испанският гранд отстъпи на Жалгирис със 73:86.

Домакините водеха почти през целия мач и въпреки че допуснаха обрат в края на третата и началото на четвъртата част, успяха да спечелят убедително. Мачът бе още по-специален за Жалгирис, който премина границата от 30 000 точки в Евролигата. Зак Лидей бе най-резултатен за победителите с 26 точки и 9 борби, докато за Реал Мадрид с 15 точки е Антъни Рандълф.

След двете поредни загуби на старта Фенербахче записа първи успех в турнира през този сезон. Турският гранд се наложи над Баскония у дома с 87:80 в доста оспорван двубой.

Големият герой за „фенерите“ бе Нандо Дьо Коло. Баскетболистът изигра феноменален мач, отбелязвайки 39 точки (15/21 при стрелбата от игра), което е и рекорд в кариерата му. За гостите с 18 точки е Торнике Шенгелия.

ЦСКА Москва спечели руското дерби в турнира, след като се наложи над Химки у дома с 99:86. Майк Джеймс наниза 28 точки за победителите, а Алексей Швед се отчете с 25.

В изключително драматичен и изпълнен с много обрати мач Армани Олимпия Милано победи като гост Панатинайкос със 79:78. Най-резултатен за успеха бе Владимир Мицич с 18 точки, докато за гръцкия тим с 23 е Ник Калатес.

Байерн Мюнхен не срещна затруднения срещу АСВЕЛ у дома, побеждавайки със 104:63. Маодо Ло отбеляза 19 точки за баварците, докато за френския тим с 16 е Амин Нуа.

Макаби Тел Авив се справи с Цървена звезда с 84:69 пред собствена публика. Домакините водеха през цялото време, но допуснаха изравняване в края и трябваше да играят продължение, за да стигнат до успеха в срещата. Скоти Уилбекин вкара 16 точки за израелския тим, а за съперника 18 има Стратос Перпероглу.