Левски Лукойл загря добре срещу Ямбол в генералната репетиция за ФИБА Къп

(сн. BGbasket.com, Ивелин Солаков)
18-10-2019 20:40 | Мария Мицова

Левски Лукойл стигна до трета поредна победа в НБЛ, след 92:62 срещу Ямбол в първи мач от трети кръг.

За Ямбол поражението бе също трето за сезона, но гостите вложиха много усилия да затруднят съперника си.

Първата част на срещата в зала "Универсиада" бе изгледана отблизо и от новия национален селекционер Росен Барчовски.

Мачът бе и генерална репетиция за Левски преди старта на груповата фаза във ФИБА Къп. "Сините" гостуват на Цмоки Минск следващата седмица - на 23.10.

Асен Великов пропусна двубоя за Левски с леко разтежение в бедрото, но в състава след контузия се завърна Христо Захариев.

Ямбол показа желание и старание в първите минути от мача и имаше преднина в тях, но домакините бързо влязоха в ритъм и след серия от 9-1 в последните три минути от частта направиха обрат до 21:15.

В средата на втората четвърт мерникът на "сините" от тройката вече бе настроен и заедно с отличните проценти за 2 точки, Левски поведе с двуцифрен аванс.

Ямбол не стигаше до смислени атаки в продължение на четири минути и преднината на домакините скочи още.

Само през първото полувреме Левски имаше на сметката си 15 асистенции, а осем играчи на тима имаха два и повече коша от игра.

Ямбол продължи да играе за честта си и в третия период с малко повече смисъл в нападенията си успя да свали изоставането си до 7 точки. Това подейства мотивиращо на съперника обаче и до края на частта разликата пак стигна 15.

Към средата на последната четвърт дистанцията подгони 20 точки и ги стигна с малко повече от 5 минути до сирената.

Христо Захариев записа 12 точки и 8 борби в първия си мач за сезона в НБЛ. Най-резултатен бе Йордан Минчев с 15.

Чавдар Костов добави 13, а в третата част успя при борба за една топка да излезе заедно с вратата в коридора на зала "Универсиада". По 12 вкараха и Брендън Йънг, който направи и 12 асистенции, и Джайлс Смит.

Центърът Петър Вукович вкара 13, но взе само 1 борба. Александър Матушев записа 10 точки, а Стейвиън Алън - 12.