Без Везенков в групата, Олимпиакос претърпя конфузна загуба

19-10-2019 00:19 | BGbasket.com

Кестутис Кемзура остави Александър Везенков извън групата от 12 на Олимпиакос, а гръцкият тим бе победен насред Пирея от новака Зенит Санкт Петербург със 68:77 при това след продължение. За Зенит това бе първа историческа победа в турнира.

Временният заместник на Дейвид Блат Кемзура вече почти сигурно ще бъде заменен в следващите дни от нов треньор.

Везенков бе на кантар за мястото си в групата и за първия мач на Олимпиакос за сезона срещу АСВЕЛ Вильорбан, като тогава Блат го включи в нея. Включеният вместо Везенков Итън Хап не се появи в игра.

Зенит стигна до историческия успех след като води в голяма част от мача, включително цялото второ полувреме. Две тройки на Костас Папаниколау дадоха надежда на Олимпиакос и пратиха мача в продължение, но само за да може в него руският състав да затвърди превъзходството си.

Отчайващи минути на Миндаугас Кузминскас, Уил Чери и Уейд Болдуин, общо с 1 точка, доказаха отново вече ясното - селекцията на Олимпиакос този сезон куца.

Полската звезда Матеуш Понитка завърши с 18 точки за Зенит, Густаво Айон записа 10 точки и 10 борби.

В другите два мача от петък Барселона разби Алба Берлин със 103:84, с 22 точки на Кори Хигинс и 18 на Никола Миротич, а Анадолу Ефес се наложи с 83:78 над Валенсия като гост.