Божидар Аврамов дебютира със силен мач за Питещ

(facebook.com/bcmupitesti/)
19-10-2019 09:25 | BGbasket.com

Националът Божидар Аврамов изигра първи минути за своя румънски тим Питещ. Гардът пропусна голяма част от подготовката за сезона, включително и старта заради контузия, но вече е напълно възстановен.

Аврамов се включи на ниво при поражението на Питещ във втория кръг в Румъния като домакин на Клуж с 83:85 точки след продължение. За над 28 минути на терена българинът реализира 12 точки, 2 борби, 4 асистенции и 4 откраднати топки.

Гостите поведоха още в първа част и на почивката резултатът бе 42:32. След силна трета четвърт Питещ поведе с 63:60 преди последните 10 минути, а редовното време приключи при 79:79 точки.

Така Божо Аврамов и съотборниците му вече имат победа и загуба от началото на вътрешното първенство, тъй като в първия кръг надвиха състава на Тимишиора. На 27-и октомври Питещ ще гостува на Крайова с Николай Стоянов.

Тагове: Божидар Аврамов, Питещ