Христина Иванова поведе Монтана 2003 към нова победа в А група

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
19-10-2019 20:35 | Мария Маринова

Монтана 2003 записа втора поредна победа в женската А група през този сезон. Баскетболистките на Стефан Михайлов очаквано спечелиха визитата си на Славия в София със 78:60. Гостите водеха през целия мач и не допуснаха изненада срещу своя съперник, за когото това бе първи официален двубой през сезона. С основен принос за успеха бе Христина Иванова, която завърши срещата с 23 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Шампионките имаха по-лош процент при стрелбата, но компенсираха най-вече с по-малкия си брой грешки (19 срещу 32), а оттам и с повечето откраднати топки (24 срещу 11).

В следващия кръг Монтана 2003 почива, докато Славия гостува на Септември 97.

В началните минути срещата започна с доста ниска резултатност. Малко след това обаче Монтана 2003 дръпна с двуцифрена разлика, а след първата  част водеше с 23:13. Вторият период бе доста по-оспорван, като на почивката столичният тим намали изоставането си на 8 при 32:40.

Славия стопи разликата на 6 точки в началото на второто полувреме, но гостите бързо дръпнаха пак и преди заключителната четвърт бяха напред с 61:46. През последната част разликата надхвърли 20 точки, а до края мачът се доиграваше. За пет лични нарушения срещата не завърши Александра Петрова.

Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана със своите 23 точки, а по 11 добавиха Димана Макариева, Евгения Нацкина и Габриела Николова.

За Славия Ивана Николова отбеляза 21 точки, с 18 е Вероника Джикова.