Категоричен финал за Берое отказа Спартак Плевен

(facebook.com/pg/NBLBulgaria)
19-10-2019 20:09 | BGbasket.com

Отборът на Берое постигна втора поредна победа в НБЛ след успех над Спартак Плевен с 91:77 точки в Стара Загора. Така воденият от треньора Любомир Минчев състав вече е с актив 2-1, като има още успех над Ямбол и поражение от Левски Лукойл на старта на редовния сезон. В следващия кръг на 26-и октомври Берое гостува на Черноморец. Загубата пък е втора за Спартак Плевен, който остава с актив 1-2. Плевенчани очакват домакинството си на Левски в четвъртия кръг, отново на 26-и октомври.

Домакините от Стара Загора дръпнаха с 26:19 още след първата четвърт и не позволиха на противниците си нито веднъж да излязат напред в резултата. Водени от триото Дауъл, Прайс, Уокър баскетболистите на Берое държаха контрола върха мача и на почивката резултатът бе 44:34. Гостите страдаха от по-слаба стрелба от средно разстояние, но след добра трета част, която спечелиха с 31:26, намалиха само до 5 точки пасива си. Така Берое водеше със 70:65 точки преди последните 10 минути, но до края бе категоричен и стигна до победата. Старозагорци превъзхождаха Спартак Плевен в подкошието, печелейки 41 срещу 34 борби за гостите, а и осъществиха значително повече атаки. С травми след мача са Герасим Николов и Николай Маринов, разкри треньорът на плевенчани Александър Дяковски.

С 22 точки и 7 борби най-резултатен за Берое бе Александър Янев. Реджър Дауъл завърши със 17, а Остин Прайс се отчете с 15 срещу Спартак. Трей Моузес реализира 10 точки и овладя 9 борби. Също 10 отбеляза и Антъни Уокър. Иван Лилов завърши с едва 3 точки, като добави 3 борби и 5 асистенции. За Берое втори мач от шампионата пропусна Нашон Джордж.

Впечатляващите 19 борби и 24 точки, реализирани от Димитър Маринчешки пък не бяха достатъчни за Спартак Плевен. Николай Титков отбеляза 13 точки, а 12 добави Денислав Вутев. С 10 завърши Николай Маринов, а Мартин Маринов остана с 8, като вкара само 2 тройки от 10 опита, но се отчете с 5 борби и 6 асистенции.