Победа с 68 точки разлика за Чавдар Троян

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
20-10-2019 19:18 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа първа победа в мъжката А група пред този сезон. Тимът се наложи убедително над Видабаскет със 119:51 пред собствена публика. Домакините контролираха събитията на терена през целия мач, като в нито една част не вкараха под 26 точки.

Троянци започнаха много силно срещата и след десет минути игра водеха с 27:4. Вторият период бе малко по-равностоен, но на почивката преднината на Чавдар бе още по-внушителна – 53:21.

В началото на второто полувреме гостите свалиха част от разликата, но след това тимът от Троян отново се разигра и преди заключителната четвърт водеше с 84:36. Въпреки че крайният победител вече отдавна бе ясен, до края домакините успяха да направят успеха си още по-изразителен.

След този двубой Чавдар Троян е с баланс 1-1, а днешният му съперник е с две поражения. В следващия кръг баскетболистите на Лъчезар Диков гостуват на Рилски спортист -2, докато за Видабаскет предстои мач в Шумен.