Васов и Попов изведоха Рилски спортист -2 до първи успех в А група

20-10-2019 18:59 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 записа първа победа в мъжката А група през този сезон. Пред собствена публика тимът се наложи над Славия със 101:96. Домакините водеха през повечето време, но до последните минути крайният победител не бе ясен. С основен принос за успеха бяха Мирослав Васов и Васил Попов, отбелязали съответно 32 и 30 точки.

След този двубой тимът от Самоков е с баланс 1-2 и мач повече, а съперникът му е с 1-1.

В следващия кръг Рилски спортист -2 приема Чавдар Троян, докато Славия е домакин на ЦСКА.

Началото бе по-добро за домакините, които демонстрираха доста висока резултатност и дръпнаха с 28:19. Последваха обаче силни две минути за столичния тим, който след първата част намали изоставането си само на 3 точки при 25:28.

Даниел Запрянов възстанови равенството в началото на втория период. След това обаче Рилски спортист -2 отново започна да трупа аванс, който на почивката вече бе двуцифрен при 52:42.

След паузата срещата бе доста интригуваща, като на няколко пъти Славия скъсяваше дистанцията на 3-4 точки. Двата тима оставиха развръзката за последната четвърт, която започна при 77:73.

Малко след началото на заключителната четвърт Рилецо направи серия от 11:2 и отново се откъсна с двуцифрен аванс при 88:77. Драмата обаче стана пълна, когато 31 секунди преди края Лъчезар Везирски вкара тройка и свали разликата само на 2 точки. До края обаче домакините вкараха три наказателни удара и спечелиха срещата.

Над всички за победителите бе Мирослав Васов с 32 точки и 13 борби, Васил Попов отбеляза 30 точки. По 14 имат Румен Георгиев и Борислав Николов.

За Славия Кристиян Георгиев се отчете с 31 точки, 12 борби и 6 асистенции. С 24 точки и 11 борби е Даниел Запрянов. Иван Тилев също е с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби. Лъчезар Везирски вкара 14 точки.