Берое остана перфектен след четири кръга в Адриатическата лига

23-10-2019 19:48 | BGbasket.com

Берое Стара Загора разгроми младия тим на Трешневка със 103:59 в мач от четвъртия кръг на Адриатическата лига за жени.

Жаклин Златанова изигра първия си мач в надпреварата, след като се завърна, и присъствието ѝ веднага се усети, макар да остана само 14 минути на терена. Трешневка пък бе в Стара Загора едва с 8 момичета.

Берое стартира ударно със серия от 10-0 и оттам нещата вървяха гладко за първенеца в Адриатическата лига. Разликата прогресивно растеше, а за една четвърт старозагорки бяха вкарали вече 30 точки.

Само след 13 минути игра цялата интрига се загуби, след като авансът стигна до 40:15. На почивка Берое се оттегли при 61:32, оставяйки второто полувреме чисто протоколно.

В него разликата се движеше около 30 точки, без Берое да изпитва някакви трудности, а накрая мина и 40.

30 точки и 13 борби записа Адиджат Адамс, 23 плюс 5 откраднати топки отчете Теодора Динева, Виолина Кочева направи страхотни 14 асистенции плюс 10 точки, 13 точки и 10 борби добави Челси Лий.