Четири от четири за Левски Лукойл

(facebook.com/NBLBulgaria)
26-10-2019 19:57 | BGbasket.com

Вицешампионите от Левски Лукойл продължават без загуба в Националната баскетболна лига. „Сините“ се справиха убедително с тима на Спартак в Плевен със 109:75 в 4-ия кръг и постигнаха четвърти пореден успех. За плевенчани загубата е трета от четири мача, като победиха Академик Бултекс 99 във втория кръг. Левски приема Черноморец на 2-и ноември в мач от 5-ия кръг, а същия ден Спартак Плевен гостува на Ямбол.

Баскетболистите на Левски оползотвориха преимуществото си под коша (41-33 борби) и по-точната си стрелба, а и направиха съществено по-малко грешки (12-21). Домакините не се предадоха лесно, но не поведоха нито веднъж в срещата и най-голямата разлика за „сините“ достигна 38 точки. В игра за Спартак се завърна Константин Коев, а извън групата остана Герасим Николов. Цветослав Острев продължава да лекува контузия.

Левски Лукойл стартира ударно и поведе скоростно с 20 точки. След 10 минути игра авансът на водения от Тити Папазов състав бе 35:19. Спартак първо изостана с 23, но успя да намали до 14 пасива си през втората част, като на почивката резултатът бе 43:60.

С подновяването на играта през второто полувреме „сините“ отново вдигнаха оборотите и постепенно пак натрупаха солиден аванс до 88:58 в края на третата четвърт. До края домакините нямаха сили да се противопоставят по-сериозно на класния си съперник.

Куан Чийтам бе най-резултатен за Левски Лукойл с 22 точки и 6 борби. С 21 точки, 2 борби и 4 асистенции се отчете Христо Захариев, а 15 добави Чавдар Костов.

За Спартак Плевен именикът Димитър Маринчешки бе най-полезен и оформи дабъл-дабъл 23 точки и 11 борби. Мартин Маринов завърши с 12 и 4 борби.