Берое вкара 122 на Черноморец в Стара Загора

26-10-2019 20:48 | BGbasket.com

Тимът на Берое продължава победния си ход след загубата на старта от Левски. Старозагорци разгромиха Черноморец със 122:72 точки в мач от 4-ия кръг за трета поредна победа, а бургазлии вече са с четири загуби на сметката си. Черноморец домакинства в Стара Загора заради заетост на своята зала, а и бе без Миленко Велкович, Тевън Джоунс, Георги Кендеров и Симеон Русинов.

Старозагорци се радваха на доста по-добра добра успеваемост в стрелбата и овладяха повече борби (42-29), с което улесниха задачата си. Превъзходство имаше и при откраднатите топки (18-8), а Черноморец направи 24 срещу 16 грешки за противника.

Първият кош в двубоя бе за символичните домакини, но 3 точки бе и най-голямата преднина, която бургазлии имаха. След сравнително равностойна първа част, Берое успя да вземе 9 точки преднина – 29:20. Домакините продължиха да трупат аванс и на почивката вече водеха със 17 точки – 57:40. Баскетболистите, водени от треньора Любо Минчев, доминираха изцяло в мача и добавиха нови 13 точки аванс след почивката до 87:57 в тяхна полза преди последните 10 минути. В края бе фиксирана и внушителната разлика от 50 точки.

Александър Янев, Ивал Лилов и Реджър Дауъл вкараха по 17 точки за успеха на Берое. Лилов добави 8 борби и 3 асистенции. С 16 точки се отчете Остин Прайс.

Блейк Рейнълдс бе най-полезен за Черноморец с 32 точки и 6 борби. Джамал Кинг вкара 15, а Робърт Георгиев завърши с 12 точки.

В 5-ия кръг на 2-и ноември Берое приема Академик София, а Черноморец гостува в столицата на Левски Лукойл.