Чавдар Троян се справи с Рилски спортист за втора победа в А група

(BGbasket.com)
27-10-2019 18:46 | BGbasket.com

Отборът на Чавдар Троян постигна втора победа в мъжката А група след успех в Самоков над Рилски спортист-2 със 101:76 в среща от 3-ия кръг на първенството. Чавдар започна с поражение от Славия на старта, но вече има две поредни победи след тази над Видабаскет преди седмица. За Рилски спортист-2 пък това бе трета загуба, като съставът има победа над Славия и две поражения от Шумен. В следващия кръг на 3-и ноември Чавдар е домакин на Шумен, а Рилски спортист-2 ще играе с ЦСКА.

Гостите имаха превъзходство по време на целия двубой, като се възползваха максимално от по-добрата си стрелба от разстояние (13/31-5/23), повечето наказателни удари, които изпълниха, както и преимуществото при борбите (42-33).

За домакините добър мач изигра наскоро навършилият 16 години Борислав Николов, който завърши с 14 точки и 2 борби. Мирослав Васов бе най-резултатен със 17 точки, а добави още 9 борби и 4 асистенции. С 14 точки се отчете и Борислав Русинов.

Дамян Стоянов поведе Чавдар Троян с 29 точки, 6 борби и и 10 асистенции. Опитният Станислав Славейков реализира 14, а освен това овладя 8 борби и направи 13 асистенции. Денис Петков завърши с 15 точки, 5 борби и 9 асистенции.

Тимът на Чавдар натрупа аванс още в първите минути и след 10 вече водеше с 26:16. До почивката гостите вече имаха преднина от 52:36. Баскетболистите на Рилски спортист-2 успяха да намалят до 10 пасива си в третата четвърт, но преди последните 10 минути губеха с 55:73, а до края разликата скочи до 27 точки.