Левски продължи победната серия с рутинен успех над Черноморец

(BGbasket.com)
02-11-2019 19:56 | BGbasket.com

Баскетболистите на Левски Лукойл постигнаха пета поредна победа в Националната лига. „Сините“ надделяха със 117:83 без затруднения отбора над тима на Черноморец, който остава без успех до момента в шампионата. В следващия кръг Левски гостува на Академик София в Правец на 8-и ноември, а ден по-късно - на 9-и Черноморец приема Ямбол.

По-голямата класа на водения от треньора Тити Папазов състав си каза думата, а гостите нямаха достатъчни аргументи, за да се противопоставят подобаващо и бяха надиграни. Вицешампионите отново бяха без Христо Захариев, който пропусна срещата с Киев Баскет, а днес не разчитаха и на Брандън Йънг, който е болен. За бургазлии в игра се завърнаха Миленко Велкович и Симеон Русинов, но пък отсъстваше Блейк Рейнълдс. Друг от чужденците на Черноморец - Тевън Джоунс отново не бе на линия, а Георги Кендеров този път бе в състава, но остана на пейката през целия мач.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ

Четирима играчи на Левски Лукойл минаха границата от 20 и повече точки. Чавдар Костов бе най-резултатен с 31 точки, 9 борби, 5 асистенции и 7 откраднати топки. Раян Райт се отчете с 22 точки, а 21 реализира Куан ЧийтамЙордан Минчев вкара 20 за успеха. Чийтам добави 7 борби и 3 асистенции, а Минчев - 8 борби и 4 асистенции. Асен Великов пък се отчете със 7 точки, 5 борби, 7 откраднати топки и цели 13 асистенции.

„Сините“ стартираха мача със серия от 8:0, а малко след това направиха още една от 14:0, вдигайки разликата до 24:7. Първата част приключи при аванс от 37:19 за домакините. Черноморец опита да затрудни опонента си, свали до 9 пасива си във втората четвърт, но на почивката преднината на Левски Лукойл продължи да бъде категорична – 65:50. Йордан Минчев вече бе натрупал 17 точки, а Асен Великов - 8 асистенции за вицешампионите. През второто полувреме „сините“ излязоха мобилизирани да не допускат съперника да застраши аванса им и преди последните 10 минути вече водеха с 92:66. Най-голямата разлика достигна 37 точки за домакините.

Миленко Велкович овладя впечатляващите 22 борби за Черноморец - повече от половината за целия тим на бургазлии - 42. Той добави още 19 точки и 3 асистенции. Джамал Кинг пък игра пълни 40 минути за гостите и бе най-резултатен с 25 точки, 6 борби и 7 асистенции.