Черно море Одесос продължава без загуба след вълнуващ кръг при девойките на Изток

(сн. facebook.com/ChernoMoreOdesos)
04-11-2019 20:11 | BGbasket.com

Черно море Одесос остана без поражение и след втория турнир от зона Добруджа при девойките U19. В Търговище отборите от зоната изиграха по два мача, повечето от тях много завързани.

Черно море Одесос имаше по-лесна задача срещу Лудогорец за първата си среща, а във втората се наложи над Дунав Русе с 80:70 след силно начало и добра трета четвърт.

Най-драматично бе на двубоя между Светкавица и Чардафон, в която домакините победиха с 59:58. Светкавица имаше добър аванс от 33:23 на почивката, но страхотна трета част обърна нещата в полза на Чардафон. Чак в края тимът от Търговище успя да измъкне победата, нанасяйки първа загуба на момичетата от Габрово.

14-годишната София Маринова реализира 24 точки за успеха, Жанет Ганева добави 10. За Чардафон Мария Богданова отбеляза 20.

Светкавица загуби от Доростол втория си мач за деня, със 62:69, след 36 точки на Деана Стояновска за тима от Силистра.

Дунав от своя страна победи Доростол с 57:53, в друг решен в края двубой. Елена Андреева бе най-резултатна за успеха с 14 точки, отново Стояновска бе топреализатор за Доростол с 26.