Левски Лукойл извоюва силна първа победа във ФИБА Къп

06-11-2019 20:51 | Мария Мицова

Левски Лукойл извоюва важен успех във второто си домакинство от група F на ФИБА Къп срещу украинския Днипро след 85:78.

Следващата седмица е и последният мач на "сините" от първия етап в зала "Универсиада", срещу лидера Цмоки Минск. Отново Чавдар Костов бе човекът, който дърпаше Левски, но вече с по-прилична подкрепа и от американците в състав, а не само от българите.

Двубоят бе много физически и доста атрактивен, а двата отбора показаха добър мерник. Днипро обстрелваше сериозно от тройката, като само през първото полувреме наниза 7.

Левски обаче отговори мощно и имаше честа размяна на водачеството. "Сините" взеха пет точки преднина в края на първия период, като го загубиха и си го върнаха пак до почивката за 45:40.

Домакините стартираха силно в защита и второто полувреме и разликата за първи път стана двуцифрена при 51:41. Днипро обаче направи серия от 8-0 и се върна в мача, а с последната атака за третата четвърт отново поведе с точка - 63:62.

Левски отново дръпна леко със шест напред, само за да допусне две поредни тройки да върнат паритета до 72:72 с 5 минути до края.

В тях "сините" използваха най-силното си оръжие по най-добрия начин и със защита удържаха Днипро на няколко пъти, а в последните 15 секунди влязоха при 6 точки преднина. Те изиграха много агресивно и финалните моменти, за да вземат освен победата, и няколко точки аванс, преди да имат и гостуване в Украйна на този съперник.

Брандън Йънг с 18 точки бе най-резултатен за успеха, 17 добави Чавдар Костов, 14 - Райън Райт, а 12 Йордан Минчев плюс 8 борби.

Левски компенсира 19 грешки с по-добра борба под коша и много тичане.