Славия овладя 58 борби при третата си победа при жените

(сн: BGbasket.com)
08-11-2019 20:17 | Мария Маринова

Славия записа трета поредна победа от началото на сезона в женската А група. В среща от западния регион, изиграна днес в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи над Шампион 2006 с 53:39, въпреки че бе без Ивана Николова и Александра Петрова.

Победителите сериозно доминираха в подкошието, където овладяха 58 борби срещу 40 за съперника. Двата отбора имаха доста ниски проценти при стрелбата от игра – съответно 26% и 25%. Славия отбеляза седем тройки срещу само една за опонента си, но изпусна 12 наказателни удара. Тимът направи 24 грешки срещу 27 за Шампион 2006.

След този двубой Славия е с баланс 3-1, докато Шампион 2006 е с четири поражения. След паузата за националните отбори баскетболистките на Лъчезар Коцев приемат Монтана 2003, докато в следващия кръг тимът на Силвия Пеева почива.

Началото на срещата бе доста равностойно, като Шампион поведе със 7:5 след няколко минути игра. До края на частта обаче тимът не успя да се разпише повече, а след серия от 10:0 Славия дръпна с 15:7. През втория период „белите“ поддържаха разлика от няколко точки, а на почивката разликата от 8 се запази при 27:19 за символичните гости.

Малко след началото на второто полувреме авансът на Славия за първи път стана двуцифрен. Преднината на тима достигна 16 точки, а преди заключителният период тимът водеше с 43:29. Шампион 2006 започна последната четвърт без Микаела Дамянова, която малко преди това бе напуснала за пет лични нарушения. В оставащото време Славия задържа двуцифрена разлика и спечели срещата, а за пет фаула мачът не доигра и Ванина Василева.

Над всички за победителите бе Вероника Джикова, която завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби. С 9 точки и 9 борби е Мария Светославова. Естер Мичева се отчете с 6 точки и 15 борби (11 в нападение), а с 6 точки и 10 борби е Яна Карамфилова.

За Шампион 2006 много силно игра Елена Димова, която записа 23 точки и 12 борби. Деляна Кадиева вкара 7 точки.