Васил Попов избухна с 50 точки за Рилски спортист -2

10-11-2019 16:41 | BGbasket.com

Рилски спортист -2 записа трета победа от началото на сезона в мъжката А група. Пред собствена публика в Самоков тимът се наложи над Видабаскет с 89:75 след феноменален мач на Васил Попов. Баскетболистът игра цяла среща без смяна и отбеляза впечатляващите 50 точки в нея. Той наниза 8 тройки и бе 50% при стрелбата си от игра. Попов направи 10 грешки в мача, но овладя и 16 борби.

След този двубой тимът от Самоков е с баланс 3-3, докато съперникът му е с три поражения, но и по-малко мачове.

Рилски спортист -2 започна по-добре си срещата с няколко точки. Водени от Мартин Мандалски обаче, гостите бързо стопиха изоставането си, а след първата четвърт вече бяха напред с 23:19. Домакините успяха да поведат през втория период след силни изяви Васил Попов, но кош на Юлиян Цветанов преди почивката отново върна водачеството на Видабаскет при 46:45.

След паузата играта продължи да бъде много оспорвана. Нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред с голяма разлика, а преди заключителната четвърт гостите водеха с 66:63. Рилски спортист -2 започна решителните десет минути със серия от 10:0 и отново излезе напред. Този път тимът не изпусна водачеството си, лимитира съперника си едва до 9 точки, а в края спечели и с двуцифрена разлика.

Вторият отбор на Рилецо направи повече грешки от съперника си в срещата (21 срещу 15), но компенсира при борбите (46 срещу 34), асистенциите (24 срещу 18) и процента стрелба (50% срещу 37%).

След Васил Попов втори по резултатност за победителите бе Адриан Белишки с 13 точки. С нетипичен дабъл-дабъл от 10 борби и 10 асистенции е Калоян Стоянов. В срещата не взе участие Мирослав Васов.

За Видабаскет над всички бе Юлиян Цветанов с 31 точки. Мартин Мандалски наниза 22, а 10 има Калоян Петров.