Победната серия на Чавдар Троян продължи и в София

(сн: BGbasket.com)
10-11-2019 19:43 | Мария Маринова

Чавдар Троян записа четвърта поредна победа в мъжката А група. Доста по-опитният тим на Лъчезар Диков се наложи над ЦСКА с 94:79 в среща, която се проведе днес в столичната зала „Румен Пейчев“. Гостите водеха почти през целия мач, но на практика голямата разлика се получи в края.

Най-сериозното предимство на Чавдар бе в подкошието, където отборът овладя 49 борби срещу 26 за опонента си. Троянският тим сбърка повече пъти (16 срещу 12), но компенсира с по-голям брой асистенции (26 срещу 15) и по-добър процент стрелба (52% срещу 43%),

След този двубой Чавдар Троян е с баланс 4-1, докато „червените“ са с две победи и две поражения. Още утре за армейците предстои нов мач у дома, този път срещу Шумен. В следващия кръг пък днешният им съперник приема Славия.

Двубоят започна с размяна на кошове, но след серия от 8:0 гостите дръпнаха в резултата. Те поддържаха аванс от няколко точки и след първата част водеха с 21:16. През втория период на няколко пъти разликата в полза на Чавдар Троян достигаше 9 точки, а след тройка почти със сирената на играещия много силно Димитър Генов, на почивката ЦСКА намали на 37:43.

Второто полувреме започна сравнително равностойно, но в средата на частта баскетболистите на Лъчезар Диков за първи път поведоха с двуцифрена преднина при 56:45. Те обаче не успяха да я задържат и преди последната четвърт разликата от 6 точки в тяхна полза се запази. В заключителните минути обаче Чавдар Троян отново натрупа солиден аванс и успя да спечели убедително.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за победителите с 26 точки и 9 борби. Денис Петков се отчете със 17 точки и 8 асистенции, близо до трипъл-дабъл бе Станислав Славейков със своите 15 точки, 18 борби и 7 асистенции, а 13 точки добави Тодор Колев.

За ЦСКА над всички бе Димитър Генов с 31 точки, 6 борби и 8 асистенции. Александър Александров наниза 13 точки, а 12 има Деян Юруков. Заради контузии срещата пропуснаха Виктор Маргаритов, Виктор Гергов и Кристиян Икономов.