Успешен старт за Академик Бултекс 99 в Балканската лига

12-11-2019 20:22 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 започна успешно новия сезон в Балканската лига. На старта на регионалната надпревара тимът се наложи над Раховеци от Косово с 95:78 пред собствена публика, след като водеше почти през цялото време. Повторен дебют за българския тим направи завърналият се в отбора американец Седрик Боуен. На терена бе и Василие Кнежевич, пропуснал последния мач на своя тим заради травма.

Домакините направиха 8 грешки повече от съперника (19 срещу 11), но компенсираха с по-добрия процент при стрелбата (54% срещу 38%) и в подкошието (47 борби срещу 34).

В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Ибър Рожае.

Гостите имаха леко предимство в началните минути, но след серия от 11:2, след десет минути игра българският тим вече водеше с 25:21. Началото на втория период бе сравнително равностойно, но след това баскетболистите на Асен Николов взеха инициативата. Те се възползваха от пропуските на съперника си и започнаха да трупат разлика, която на почивката вече беше внушителна – 52:33.

Раховеци започна второто полувреме със серия от 9:0 и стопи част от изоставането си. Академик обаче бързо се съвзе от моментната криза и увеличи преднината си на 20 точки, а преди заключителната четвърт водеше със 73:56. До края тимът нямаше проблем да задържи аванса си и спечели убедително.

Най-резултатен за успеха бе Шакир Смит с 20 точки. Васил Бачев се отчете с 19 точки, 6 борби и 7 асистенции, Обрад Томич има 15 точки и 8 борби, а 10 точки добави Седрик Боуен.

За гостите Албан Весели вкара 19 точки, 16 има Джъстин Грей, Крисчън Брадфърд отбеляза 12, а с 10 е Ариан Чалакай.