Реал Мадрид излезе победител от шеметно Ел Класико

(сн. euroleague.net)
15-11-2019 00:17 | BGbasket.com

Реал Мадрид спечели първото Ел Класико за сезона в Евролигата, след 86:76 срещу Барселона у дома.

Първото полувреме се оказа страхотна въртележка, но през второто Реал направи серия от 13-0, която наклони решаващо везните.

Нервите взеха връх в края, когато Еди Таварес бе изгонен, а Кори Хигинс се размина само с неспортсменско нарушение.

Реал изигра фамозна първа част, в която наниза 32 точки срещу силната иначе защита на Барселона и взе аванс от 20-тина.

Каталунците обаче стартираха с 15-0 втория период, за да се върнат в мача и да заличат по-голяма част от пасива си. Реал реализира първия си кош чак в петата минута от четвъртината и на почивката вече изоставаше в резултата с 48:50.

Джефри Тейлър бе в основата на нов обрат, след серията от 13-0 за Реал в третия период, и оттам въпреки опитите си, Барса повече не се върна.

Антъни Рандолф завърши със 16 точки, Факундо Кампацо и Габриел Дек добавиха по 13. Никола Миротич реализира 19 за Барселона.