Серията на Бостън продължава, Хардън с нов феноменален мач

16-11-2019 10:07 | BGbasket.com

Победната серия на Бостън в Националната баскетболна асоциация продължава. „Келтите“ записаха десети пореден успех този сезон, след като се наложиха над Голдън Стейт Уориърс като гост със 105:100 в двубой, преминал през много обрати. Джейсън Тейтъм бе най-резултатен за победителите с 24 точки, за съперника с 16 е Алек Бъркс.

Джеймс Хардън изигра поредния си феноменален мач, извеждайки Хюстън до победа у дома срещу Индиана със 111:102. Брадата завърши срещата с 44 точки, 8 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Той вече има 464 точки в първите си 12 мача за сезона, като по-добро постижение има само легендата Уилт Чембърлейн. По 18 точки за Индиана имат Домантас Сабонис (13 борби) и Дъг Макдърмът.

Лос Анжелис Лейкърс победи у дома Сакраменто с 99:97 след обрат през второто полувреме. Последните минути на срещата бяха изключително драматични. Гостите можеха да пратят мача в продължение, но чадър на Антъни Дейвис бе решаващ за крайния изход на срещата. Над всички за „езерняците“ бе Леброн Джеймс с 29 точки и 11 асистенции. С 21 за съперника е Бъди Хийлд.

В най-оспорвания двубой, изигран тази нощ, Оклахома надделя над Филаделфия със 127:119 пред собствена публика след продължение. Данило Галинари бе над всички за победителите с 28 точки и 7 борби. За гостите с 31 точки и 12 борби е Джоуел Ембийд.