Берое Стара Загора наниза 107 в Адриатика

(сн. chervenkarton.com)
04-12-2019 20:05 | BGbasket.com

Берое Стара Загора постигна най-високорезултатния си мач в Адриатическата лига този сезон, като се наложи със 107:68 над Бановичи в осмия кръг от надпреварата.

Отличен мач направи Теодора Динева с 26 точки и 8 борби, дабъл-дабъл регистрира и Жаклин Златанова - 14 точки и 12 борби за 23 минути. Още четири състезателки на Берое завършиха с двуцифрен актив, като тимът направи 26 асистенции и записа 16 откраднати топки.

Берое започна малко по-спокойно в нападение, но бързо влязоха в ритъм и в края на първата част вече направиха аванса си двуцифрен. Отлично бе началото за Теодора Динева, която за 8 минути вкара 11 точки. Старозагорки водеха с 30:19 след първата четвърт.

До почивката вече нямаше интрига, като Берое удържа противника до 10 точки във втория период, а паузата дойде при 59:29.

Разликата продължи да расте леко и в третата част, когато мина 40 точки, а преди финалната четвърт бе дори 45. Всички състезателки на Таня Гатева вече бяха се появили на терена в първите 30 минути.

В средата на последната част Берое вече мина кота 100, за втори път през този сезон.

Малко след това мачът стана и най-резултатният за старозагорки този сезон в Адриатическата лига.