Кауай се завърна в Торонто, взе пръстена и победи

12-12-2019 10:40 | BGbasket.com

Кауай Ленард се завърна в Торонто, но не се смили над бившия си тим и отбеляза 23 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс над Раптърс със 112:92.

Преди началото на двубоя Ленард получи шампионския си пръстен за сезон 2018/2019.

Лу Уилямс добави 18, Морис Харкълс вкара 14 точки, а Пол Джордж завърши с 13 за победата на Клипърс.

Паскал Сиакам вкара 24 точки и Норман Пауел добави 22, но Раптърс загуби за четвърти път в последните си пет мача и за трети пореден у дома.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 25 точки и довърши трипъл-дабъла си с 10 асистенции и 11 борби, а Лейкърс спечели с 96:87 срещу Орландо. Антъни Дейвис завърши срещата с 16 точки и 12 борби,, а Кентавиъс Колдуел-Поуп добави 15.

Милуоки победи със 127:112 Ню Орлиънс и без Янис Андетокумбо, който лекува контузия. Ерик Бледсоу вкара 29 точки за Бъкс, които изравниха втората най-дълга серия в историята на клуба с 16-а поредна победа и останаха равни с ЛА Лейкърс.

Джеймс Хардън вкара 55 точки, 20 от които в последната четвъртина, а Ръсъл Уестбруук добави 23 за победата на Хюстън със 116:110 срещу Кливланд. Това бе осма поредна загуба за Кавалиърс и 14-а в последните 15 мача на отбора.