Чавдар Троян оцеля в продължение срещу ЦСКА за десета победа

(сн. Ивелин Солаков, BGbasket.com)
09-02-2020 16:18 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа десетата си победа за сезона в мъжката А група. Тя дойде трудно – в мач с продължение като гост на ЦСКА с резултат 100:96. Срещата премина през много обрати, а с успеха в нея троянци прекъснаха серия от две поредни загуби и е с актив 10-5. Пет кръга преди края на редовния сезон пък ЦСКА е с 3-12. Следващата седмица Чавдар посреща Славия, а ЦСКАВидабаскет.

Троянци бяха по-силни през първата четвърт от мача, като поведоха още в началото, а до десетата минута успяха да натрупат по-стабилна преднина за 26:17. „Червените“ обаче отвърнаха със силна втора десетка, в която намалиха дефицита си до само четири точки за 44:48 на почивката.

ЦСКА взе и следващата част, като успя да стопи разликата изцяло, за да изравни за 69:69. Троянци водиха дълго през последната част, но ЦСКА обърна резултата за 88:84. Два поредни коша на Станислав Славейков обаче доведоха до равенство при 88:88 и продължение. След кратка размяна на кошове в началото на добавеното време Райко Дундалов и Станислав Славейков вкараха ключови кошове за Чавдар и го изведоха до победата.

Станислав Славейков завърши с 37 точки, 13 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки за победителите, а с по 13 точки се включиха Георги Дамянов, Райко Дундалов (7 борби) и Томислав Минков (10 борби).

За ЦСКА в играе се завърна Емилиян Грудов, който записа 29 точки и 10 борби, Виктор Маргаритов отбеляза 26, а Николай Петков – 21 точки.