Берое с огромна стъпка към финала за Купата

(сн. Иван Иванов, facebook.com/pg/Ivainsson)
10-02-2020 19:34 | BGbasket.com

Берое Стара Загора направи огромна стъпка към класиране на финала в турнира за Купата на България. Опитният тим очаквано не срещна затруднения в градското дерби срещу Локомотив и спечели мача с 86:42. Това бе първи мач от полуфиналната серия между двата тима. Реваншът е утре, отново в Стара Загора.

Ключов за голямата разлика в мача бе големият брой грешки на Локомотив. Тимът допусна общо 38 срещу 11 за опонента си.

Берое на практика си реши срещата днес още през първото полувреме, в което лимитира съперника си едва до 14 точки. „Зелените“ стартираха ударно първата част и в края й вече водеха с 27:8, а на почивката авансът им достигна 34 точки при 48:14, като повечето от тях бяха от грешки на съперника.

След паузата играта бе доста по-равностойна, като преди заключителната четвърт преднината на Берое остана почти непроменена при 68:33. В оставащото време разликата мина границата от 40 точки и тимът на Таня Гатева спечели убедително.

Петя Бояджиева бе над всички за успеха с 23 точки, 10 има Карина Константинова.

Нито една баскетболистка на Локомотив не завърши с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Преслава Колева с 9 точки, като тя овладя и 7 борби. Татяна Аврамова наниза 7 точки, а с 11 борби е Златка Маданкова.