Четири поред за Монтана 2003 в А група

(сн: BGbasket.com, архив)
10-02-2020 20:16 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа четвърта поредна победа в Първата четворка на женската А група. В отложен мач от първенството тимът очаквано не сбърка срещу Славия пред собствена публика, като спечели срещата с 86:60. Домакините натрупаха двуцифрен аванс още през първата четвърт, като до края нямаха проблем да го задържат.

Те имаха сериозно предимство в подкошието (45 борби срещу 24), направиха повече асистенции (30 срещу 18), откраднаха повече топки (18 срещу 9) и завършиха с по-малко грешки (20 срещу 28). Монтана имаше по-лош процент за две точки (46% срещу 54%), за разлика от наказателните удари, където бе 22/28 срещу 2/3.

Победата бе четвърта за Монтана 2003 от пет мача, като тимът се изравни по точки с Берое Стара Загора. В следващия кръг баскетболистките на Стефан Михайлов приемат Локомотив. Славия е с баланс 1-4, като ще гостува на Берое.

Още в началото на срещата Монтана 2003 наложи доминацията си в подкошието, като след десет минути игра водеше с 25:10. Вторият период бе далеч по-равностоен, а на почивката домакините бяха напред с 47:31.

След паузата столичният тим опита да обърне развоя на срещата и свали разликата на 11 точки, но след силен завършек на третия период, Монтана увеличи аванса си при 65:47. Патриция Балова вкара първите три точки през последната четвърт, но след това тимът на Стефан Михайлов направи серия от 10:0, като до края спечели с още по-убедителна разлика.

Габриела Костова бе най-резултатна за успеха с 16 точки, по 15 имат Димана Макариева (8 борби) и Христина Иванова.

За Славия над всички бе Ивана Николова с 19 точки, 12 добави Вероника Джикова.