Бронз за БУБА при 14-годишните момчета

(сн: BGbasket.com)
19-08-2020 14:23 | Мария Маринова

БУБА Баскетбол завърши на трето място участието си на Държавното първенство за момчета U14. В малкия финал тимът на Ивайло Желев надви убедително Дунав Русе с 90:51, след като натрупа значителна преднина още през първото полувреме и не я изпусна до края.

Медалът е първи за БУБА при 14-годишните от сезон 2013/2014, когато столичани спечелиха и титлата. Съставът на Руслан Русев пък за втора поредна година остава на четвъртата позиция в крайното класиране.

В „Арена Ботевград“ предстои да се изиграе единствено финалният мач, който противопоставя домакина Балкан и Академик Бултекс 99. Срещата започва в 15:00 часа.

БУБА взе инициативата от самото начало и поведе с 15:2 за шест минути игра. Последваха сравнително равностойни минути, а след тройка с табло със сирената за края на първата част Дунав намали изоставането си на 10:21.

Вторият период започна идентично. БУБА отново направи силна серия, възползвайки се от многото грешки и пропуски на съперника, като на почивката вече бе напред с 49:18.

След паузата играта бе малко по-оспорвана. Отборът от София обаче поддържаше солиден аванс, като преди заключителната четвърт водеше със 72:35.

Дунав започна последната част със серия от 10:4, но БУБА разликата и нямаше проблем да спечели убедително.

Станислав Хинков завърши със 17 точки, Александър Жилев добави 14, Георги Йорданов - 10. За Дунав Теодор Трифонов реализира 20, а Виктор Благословинов 11.