Рилски спортист, Асеновец, Черноморец и три столични отбора с победи на старта на финалите за момичета U14

(сн: BGbasket.com)
22-08-2020 19:45 | BGbasket.com

Финалите на последното за сезона Държавно първенство при подрастващите – това за момичета U14, започнаха днес в Самоков. В първия ден от надпреварата победи записаха домакинът Рилски спортист, Асеновец 2005, Черноморец 2014 и столичните Славия, Левски и Локомотив.

В първия мач от група А Асеновец 2005 надви убедително Шампион 2006 със 76:24. Баскетболистките от Асеновград поведоха с 52:10 още след първото полувреме, като до края нямаха проблем да поддържат убедителния си аванс.

Срещата между Славия и Монтана 2003 бе далеч по-оспорвана, като победата бе за столичния тим с 52:47. „Белите“ поведоха с 16:8 след първите десет минути, а на почивката преднината им бе 14 точки при 32:18. Монтана свали разликата само на 4 точки преди заключителната четвърт, но все пак Славия успя да спечели срещата.

Домакинът Рилски спортист също започна успешно участието си на финалите, побеждавайки Светкавица с 68:33. Тимът от Самоков водеше убедително през цялото време, като опонентът им вкара двуцифрен брой точки единствено през последната четвърт.

В столичното дерби в група Б Левски се наложи над Септември 97 с 43:40. „Сините“ дръпнаха с 13:2 след първата част. Съперникът им успя да свали разликата само на 2 точки на почивката, но в крайна сметка Левски успя да спечели.

Победа записа и Локомотив София, който се справи с Миньор след 57:22. На практика мачът се реши още през първото полувреме, след което столичани поведоха с 39:4, като опонентът им не успя да се разпише през цялата втора четвърт.

В последния мач за деня Черноморец 2014 спечели убедително срещу Дунав Русе с 65:34.