Монтана 2003 не се затрудни с Черно море Одесос в изтеглен мач

(сн. БФБ, архив)
18-10-2020 13:17 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа рутинна победа срещу младия отбор на Черно море Одесос в изтеглен мач от седмия кръг на женската А група. Монтанки се наложиха с резултат 117:42 като домакини и вече имат две победи в шампионата. За Черно море пък това беше второ поражение като гост. В следващия кръг по програма отборите трябва да се срещнат отново, но в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Домакините се откъснаха напред отрано, като само след една част игра разликата беше над 20 точки. Те вдигнаха темпото още повече до почивката, когато бяха с 48 напред. Отдавна решен, мачът просто се доиграваше през второто полувреме, но варненки направиха силна трета четвърт, в която вкараха над половината от точките си в мача – 22. До края разликата скочи още повече и мачът завърши логично.

Резервите на Монтана 2003 вкараха 82 от точките на отбора, като 25 плюс 11 борби записа Габриела Иванова, 17 плюс 19 борби и 5 асистенции добави Йоанна Иванова, а с 15 точки и 6 борби се отчете Симона Стоянова.

За Черно море със средна възраст на състава 17 години и 11 месеца Зехра Салим регистрира 25 точки и 9 борби.