Светкавица, Шоутайм и ИУ продължават без загуба в източната ББЛ А група

Втора победа за ИУ Варна (сн. facebook.com/BulgarianBasketballLeague)
18-10-2020 21:29 | BGbasket.com

Три отбора записаха вторите си победи след два кръга от програмата на източната ББЛ А група. Това са Светкавица, Шоутайм и ИУ, които днес победиха съответно МУ Варна, Шабла и Ънстопабъл. И трите загубили днес тима са с по две поражения до момента.

В първия мач за деня Светкавица не срещна затруднения срещу отбора на Медицинския университет, като се наложи с резултат 94:50. Разликата на почивката беше над 20 точки, а след страхотна трета част (28-6) гостите от Търговище окончателно пречупиха съперника.

Димитър Янчев наниза впечатляващите 45 точки (10/16 от тройката) и добави 7 борби и 6 отнети топки, а по 10 вкараха Сашо Георгиев и Иван Серафимов. За МУ с по 13 точки се отчетоха Матиас Хаценбулер (11 борби) и Илхан Арабаджиев.

В оспорвана среща тимът на Шоутайм победи Шабла със 72:69 като гост. Отборите си размениха по една силна част през първото полувреме, а на почивката Шабла водеше с 32:30. Серия от 19:5 в полза на гостите обаче им даде сериозна преднина и въпреки че на моменти в края разликата падна до едва четири точки, те удържаха победата.

Красимир Димитров завърши с 24 точки, 12 борби и 6 асистенции за победителите, с 14 точки и 8 борби се включи Александър Иванов, а по 12 нанизаха Дамян Шишков (5 борби) и Петко Петков (6 борби). За Шабла с по 16 точки и 6 борби приключиха Ивайло Тодоров и Хакан Сербезов.

ИУ Варна изигра страхотна втора част, която спечели с 21:2, за да натрупа преднина и да спечели гостуването си на Ънстопабъл със 71:49. Баскетболистите на Петко Делев се възползваха от аванса си и със стабилна игра през втората половина изведоха мача до победа.

За победителите Цветан Савов регистрира 17 точки, 10 борби и 6 отнети топки, а с 11 точки и 7 борби се включи Николай Маринов. За Ънстопабъл 18 точки и 9 борби записа Константин Тодоров, а с по 10 завършиха Станислав Митев и Кирил Кънев.