Хебър продължава без грешка в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
20-10-2020 21:55 | BGbasket.com

Хебър продължава със силното си представяне от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът записа трети пореден успех в шампионата, след като тази вечер се наложи над Балкан -2 с 92:63

Далеч по-опитният отбор от Пазарджик водеше през повечето време, въпреки че в групата бяха само девет баскетболисти, като най-сериозното му предимство бе в подкошието и при асистенциите.

След този двубой тимът е с баланс 3-0, докато „зелените“ са с 1-2.

Двата отбора изиграха много равностойна първа четвърт. Все пак Хебър имаше леко предимство през повечето време и след десет минути игра водеше с 25:22. Високата резултатност се запази и през втория период. Балкан -2 за кратко излезе напред, но след това символичните гости си върнаха водачеството и на почивката имаха преднина при 55:42.

След паузата Хебър продължи да увеличава разликата и последната четвърт започна при 76:52 в негова полза, като до края тимът нямаше проблем да удържи преднината си.

Веселин Веселинов бе над всички за победителите с 23 точки, Юлий Арабаджийски вкара 20. Георги Бързаков се отчете с 15 точки, 10 борби и 6 асистенции, а по 10 точки добавиха Станой Георгиев и Любомир Недков.

За Балкан -2 Мариян Хубанов бе най-резултатен с 18 точки. Само ден, след като игра в НБЛ за първия отбор на ботевградчани, Николай Иванов вкара 16 точки, 14 има Михаил Гавазов, а 10 точки и 7 борби записа Илиян Пищиков, който също записа минути във вчерашния мач със Спартак.