Една част стигна на Левски Лукойл срещу Ямбол

15-01-2021 20:42 | BGbasket.com

Левски Лукойл записа десета победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. На свой терен в зала „Универсиада“ тимът на Константин Папазов надви Ямбол с 86:76 най-вече след по-силна трета част, в която натрупа по-голямата част от преднината си.

След този двубой Левски Лукойл е с баланс 10-2, а в следващия кръг тимът гостува на Черноморец. Загубата бе осма за Ямбол от 11 срещи, като му предстои домакинство на Академик Пловдив.

Началото на мача бе много оспорвано, като през цялата първа част разликата така и не надхвърли 4 точки, а след десет минути игра гостите имаха минимална преднина при 21:20.

Ситуацията не се промени и през втория период. Три минути преди почивката Левски Лукойл поведе с най-голямата си преднина до момента при 41:35, но след два поредни коша, на почивката Ямбол намали изоставането си само на 2 точки.

Домакините традиционно заиграха много по-добре след паузата и след серия от 16:0 се откъснаха с 59:43. Баскетболистите на Тони Дечев обаче не се отказаха и след силни финални минути на частта, преди решителната четвърт намалиха за 60:69.

Столичният тим започна последните десет минути с 6 поредни точки, а малко след това разликата достигна и 18, като до края той успя да удържи аванса си и да спечели.

Домакините отбелязаха много повече точки на бързи атаки (33 срещу 13) и в полето (54 срещу 40), като вкараха 20 от 28 наказателни удара, докато гостите изпуснаха и при двата си опита.

84 от точките на Левски Лукойл дойдоха от титулярния състав. Над всички с 22 точки и 11 борби бе Христо Захариев, Тайрон Брейзълтън се отчете с 19 точки и 7 асистенции, Данило Тасич завърши със 17 точки, 7 борби и 7 асистенции, Раян Райт записа 14 точки и 9 борби, а 12 точки и 7 асистенции добави Венцислав Петков.

За Ямбол по 12 точки вкараха Ерик Макгил (7 борби) и Франклин Уилямс, 11 точки има Дарин Иванов, с 10 е Андрей Иванов (6 борби).