Олимпиакос и Везенков взеха реванш от Асвел в драма

(сн. euroleague.net)
19-01-2021 23:56 | BGbasket.com

Олимпиакос и Александър Везенков взеха реванш от Асвел за загубата в Атина преди няколко дни. В отложен мач от десетия кръг на Евролигата, гръцкият гранд се наложи над своя съперник като гост със 101:93 след продължение.

Въпреки силните си изяви в последните седмици, този път българинът нямаше ден при стрелбата. Той прекара на паркета 22 минути, но не успя да се разпише и при петте си опита за 2 точки, като се отчете с 5 борби, 2 асистенции и 3 чадъра.

Срещата премина през няколко обрата, но в нито един момент разликата не ставаше двуцифрена. Девет секунди преди края на редовното време гостите изоставаха с 83:86, но тройка на Костас Слукас със сирената прати мача в продължение.

Добавените пет минути също започнаха кош за кош, но в края Олимпиакос направи няколко успешни атаки и успя да измъкне успеха.

Костас Слукас и Шакил Маккисик бяха най-резултатни за победителите с по 23 точки.