Убедителни победи в западния регион на ББЛ А група

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

24-01-2021 19:21 | BGbasket.com

Микс, ЦСКА, НСА и Спортист Своге записаха убедителни победи в днешните си двубои от западния регион на ББЛ А група, като всички бяха с двуцифрени разлики. Срещите се проведоха в столичната зала "Сейнт Джордж".

В първия мач за деня Микс надви без проблеми младия тим на Шампион 2006 с 68:43, след като водеше през цялото време, макар голямата разлика да се получи най-вече в края на първото и началото на второто полувреме.

Кирил Райков завърши с 21 точки и 9 борби за победителите, но и 9 грешки. Валентин Анакиев се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 12 борби, а 10 точки добави Денис Василев. За съперника над всички с 21 точки и 15 борби бе Мартин Тодоров, добре се включи и Константин Паисиев с 8 точки и 10 борби.

В юношеското дерби днес ЦСКА победи Балкан -2 с 80:58. Столичният тим поведе с 21:14 след първата част, а на почивката имаше преднина от 12 точки. „Червените“ поддържаха двуцифрен аванс през цялото второ полувреме и спечелиха убедително.

Виктор Маргаритов наниза 23 точки за победителите, Димитър Генов вкара 15, с 10 е Стоян Кайнаров. „Зелените“ бяха без двама от най-добрите си играчи – Илиян Пищиков и Мариян Хубанов, които заминаха с мъжкия отбор за Турция. В тяхно отсъствие водещ реализатор бе Александър Гавалюгов със 17 точки, 14 има Стефан Михайлов, а с 10 е Михаил Гавазов.

По-късно днес НСА се наложи над Правец с 69:57. Тимът от спортната академия изоставаше със 17:18 след десет минути игра, но обърна след много силна втора част и до последно не изпусна аванса си.

Даниел Милчев завърши с 13 точки и 8 борби за победителите, по 12 точки имат Георги Дамянов, Мартин Петров и Виктор Серафимов (11 борби), а 10 точки добави Мартин Мандалски. За Правец Тодор Колев бе най-резултатен с 14 точки, 12 има Марио Христов.

В последния мач за деня Спортист надви без проблеми Локомотив София с 97:62. Тимът от Своге си свърши работата още през първата четвърт, която спечели с 30:10, а в края успя да направи успеха си още по-убедителен.

Борис Матраков се отчете с 23 точки и 10 борби за победителите. Иван Ценов вкара 18 точки, 14 има Дамян Стоянов, а с 11 е Джими Хънт. За Локомотив по 12 точки вкараха 15-годишният Георги Цеков (4 тройки) и Димитър Петров. Радослав Колев добави 10 точки.