Везенков най-добър, но Олимпиакос катастрофира в Истанбул

18-02-2021 21:15 | BGbasket.com

Александър Везенков бе най-добър за Олимпиакос в много слаб мач за тима му при гостуването на Анадолу Ефес и загуба с 53:76.

Българинът завърши с 9 точки, 8 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки.

Александър Везенков бе титуляр и игра пълни 10 минути в първата част, като бе в основата на фантастичното представяне на своя тим.

Анадолу Ефес също помогна доста на Олимпиакос да се откъсне с цели 15 точки напред. Домакините изиграха много слаба първа четвърт и гръцкият гранд поведе с 26:11.

Нещата обаче се нормализираха за Ефес във втория период и страхотна серия от 15-0, за да направи пълен обрат.

След страхотното начало, никой не подозираше вероятно какво ще се случи с Олимпиакос. Гостите вкараха под 10 точки във втората и третата част, и след пропиляха 15 аванс, се озоваха с 20 назад преди финалната четвърт.

В нея разликата само скочи още, а след 8 и 9 точки във втора и трета част, сега Олимпиакос вкара 10. След 26 точки в първата част, гърците вкараха едва 27 през останалите три.

Шейн Ларкин вкара 21 за Анадолу Ефес, 15 добави Брайънт Дънстън и 11 - Родри Бюбоа.