Юта нанесе четвърта поредна загуба на Лейкърс

25-02-2021 09:01 | BGbasket.com

Кризата в Лос Анджелис Лейкърс се задълбочава. Шампионът в Националната баскетболна асоциация претърпя четвърта поредна загуба, след като този път отстъпи като гост на лидера в конференцията Юта с 89:114. Двубоят бе равностоен само до началото на втората четвърт, след което „джазмените“ контролираха развоя му.

По 18 точки за победителите отбелязаха Руди Гобер (9 борби) и Джордан Кларксън. За „езерняците“, които отново бяха без контузения Антъни Дейвис, Леброн Джеймс вкара 19.

В най-оспорвания мач, изигран тази нощ, Оклахома надви Сан Антонио със 102:99 след тройка със сирената на Лугънц Дор. Над всички за победителите с личен рекорд от 42 точки  и 8 борби бе Шей Гилджъс-Аликзандър, за съперника с Дежонте Мъри се отчете с 27 точки и 9 борби.