Хебър се справи с Енигма Фойерверк, седма победа за ЦСКА

(сн. ББЛ)
26-02-2021 23:38 | BGbasket.com

ЦСКА и Хебър записаха убедителни победи в западния регион на ББЛ А група. В срещи, изиграни късно тази вечер в зала „Сейнт Джордж“ в София, столичният тим надви Политехника с 83:67, докато този от Пазарджик се справи с Енигма Фойерверк с 82:57.

Хебър имаше леко предимство в началото на своя мач, но без да успее да натрупа по-голям аванс и след десет минути игра водеше с минималното 17:16. През втория период обаче гостите поеха контрола в мача и на почивката се откъснаха с 39:27, като за цялото първо полувреме Енигма Фойерверк нямаше нито една точна стрелба от далечно разстояние. Тимът от Пазарджик поддържаше двуцифрена преднина и след паузата, а решителната четвърт започна при 59:41 в негова полза. До края разликата достигна 28 точки и гостите без проблеми спечелиха убедително.

Хебър остава лидер в класирането на запад с 16 победи и само 2 загуби, но и с повече мачове от Локомотив 2020 и Спортист Своге. Отборът на Георги Давидов пък вече е с баланс 10-6.

Веселин Веселинов завърши с 16 точки и 8 борби за победителите, Юлий Арабаджийски има 14 точки, с 12 и 8 борби е Георги Кендеров, 11 точки отбеляза Вангел Илиев, а 10 добави Георги Кръстев.

За Енигма Фойерверк над всички с 25 точки и 15 борби бе Христо Гатев, Петър Загоров се отчете с 12 точки и 7 борби.

Армейците започнаха много силно другия двубой и само за пет минути се откъснаха с 18:7. Те поддържаха доста висока успеваемост при стрелбата от игра и след първата част водеха с 30:19. През втория период срещата вървеше кош за кош. Баскетболистите на Христо Ценов обаче поддържаха двуцифрен аванс и на почивката бяха напред с 45:32. След паузата ЦСКА отново взе инициативата и започна да увеличава преднината си, а  преди заключителната четвърт вече дръпна с 69:44. В оставащото време Политехника заличи част от пасива си, но разликата бе твърде голяма за нещо повече.

Победата бе седма за ЦСКА, като тимът има и 10 загуби, а днешният му съперник е с баланс 4-14.

Николай Петков бе най-резултатен за победителите с 16 точки, 13 има Асен Попов (7 борби), с 12 е Димитър Генов, по 11 добавиха Стоян Кайнаров и Мартин Русев.

Боби Петров вкара 20 точки за Политехника, Омар Ел-Аюби записа дабъл-дабъл от 15 точки и 13 борби, Лъчезар Везирски се отчете с 13 точки, 10 има Иван Петков.