МУ Варна с 81 борби в мач, победи за Черно море -2 и Шумен

(сн. ББЛ)
28-02-2021 17:52 | BGbasket.com

МУ Варна овладя впечатляващите 81 борби, 41 от които в нападение, в мач от ББЛ А група. Това стана при успеха срещу Ънстопабъл с 98:52. Победи в източния регион днес записаха още Черно море Тича -2 и домакините от Шумен.

МУ нямаше проблеми срещу последния Ънстопабъл, като натрупа разлика от самото начало и не я изпусна до края.

Фин Уилцех завърши с 19 точки и 19 борби за победителите, Милен Чолаков бе много близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 18 борби и 9 асистенции, Пламен Бекяров наниза 16 точки,  с 15 и 14 борби е Георги Кулчев, Илхан Арабаджиев записа 12 точки и 9 борби, а 11 точки и 7 борби  има Пламен Петков. За Ънстопабъл Константин Тодоров се отчете с 11 точки и 9 борби.

Въпреки че бе без основните си играчи, които заминаха с мъжкия отбор за Пловдив, Черно море Тича -2 надви Шабла със 75:69. Двубоят премина през много обрати, „моряците“ пропиляха двуцифрен аванс в хода на срещата, но измъкнаха успеха в края.

Берк Мехмед бе най-резултатен за победителите с 27 точки, Никола Станчев завърши с 16 и 9 борби, а Димитър Евгениев добави 12 точки и 9 борби. За Шабла Симеон Савов записа 18 точки и 7 борби, Станислав Цонков има 17 точки и 11 борби, а 11 точки добави Ивайло Тодоров.

В дербито на деня между третия и четвъртия Шумен надви Светкавица със 71:65. Домакините водеха почти през целия мач, но през повечето време преднината им бе едва няколко точки и интригата се запази до последните минути.

Кирил Кирилов завърши с 25 точки и 12 борби за Шумен. По 18 точки отбелязаха Ростислав Тончев (13 борби) и Никола Николов. За съперника Димитър Янчев се отчете с 23 точки и 9 борби, Николай Златков добави 18 точки.