Шампион 2006 продължава успешния ход при жените

(сн: BGbasket.com, архив)
28-02-2021 15:57 | BGbasket.com

Шампион 2006 се наложи за втори път над Академик Пловдив във втората тройка при жените, след 76:57.

Страхотна трета четвърт се оказа ключът към втория пореден успех на столичанки в групата, след разделянето на две.

Първото полувреме бе много равностойно, като на почивката гостите имаха само 3 точки аванс - 32:29.

В третия период обаче Шампион наниза цели 28 срещу едва 13 за съперника. Академик реализира общо 28 за цялото второ полувреме. В тези 10 минути се реши и всичко в двубоя и въпреки равностойната игра и в последната част, нищо не се промени.

Деляна Кадиева завърши с 18 точки и 5 асистенции за успеха, Мария Делчева добави 11. Всички 12 момичета на Лъчезар Коцев играха поне по 10 минути, а 11 от тях успяха да се разпишат в коша на съперника.

Златка Кьосева се отчете с 22 точки и 10 борби, Анна Римпова добави 17 и 7 борби.