Монтана 2003 с нова победа срещу Славия в първата тройка при жените

28-02-2021 17:45 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа втора победа срещу Славия в първата тройка от женската А група. След като в първия кръг се наложи над съперника си като домакин, днес монтанки го победиха с 85:64 като гости в зала „Триадица“ в София. Те бяха напред през цялата среща, като в края увеличиха преднината си. Баскетболистките на Стефан Михайлов са с 2-0 до момента, а в следващия си мач ще гостуват на Берое Стара Загора в дербито на първенството на 14 март. Преди това обаче Славия ще срещне Берое като гост на 6 март.

След доста оспорвана първа четвърт монтанки успяха да вземат малка преднина от 4 точки, но в началото на втория период Славия продължи да стои много равностойно. Малко преди почивката силна серия на гостите им даде по-стабилна преднина и тя за първи път в мача стана двуцифрена, а след едно полувреме те водеха с 42:34. Домакините спечелиха третия период, задържайки се близо зад съперника си за 50:56. В мача те бяха водени от консултанта Георги Божков, тъй като се очаква скоро старши треньорът Силвия Пеева да стане майка за първи път. Стабилна последна десетка обаче бързо изведе Монтана далеч напред и тимът увеличи разликата в крайния резултат.

Общо пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна с 15 точки бе Габриела Николова, а с дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби се включи капитанът Димана Макариева.

За Славия Йоланда Косса записа 21 точки, а с по 8 се включиха Виолета Григорова и Валерия Алексиева.