Шампион 2006 и Берое Стара Загора спечелиха групите си при девойките U19, ясни са полуфиналистите

14-05-2021 19:34 | BGbasket.com

Шампион 2006 и Берое Стара Загора завършиха без загуба участието си в груповата фаза на финалния турнир за девойки U19, който се провежда в Стара Загора. На полуфиналите утре те ще се изправят срещу завършилите втори в групите съответно Славия и Септември 97.

Шампион 2006 постигна трета победа в група B, след като се наложи над Рилски спортист с 49:44. Столичният тим имаше преднина от 13 точки в хода на срещата, която почти пропиля през второто полувреме и допусна общо 28 грешки, но все пак успя да спечели мача заради по-стабилната си игра под коша. Микаела Дамянова завърши с 15 точки и 17 борби за победителите, Виктория Иванова вкара 13 точки. Ивана Бонева се отчете с 16 точки за тима от Самоков, 14 има Моника Борисова.

Другият софийски отбор в групата Септември 97 също продължи напред след убедителна победа срещу Дунав Русе с 82:46. Само за първите три минути игра столичният тим поведе с 18:0 и до края поддържаше солиден аванс. С 18 точки за успеха завърши Габриела Ангелова, Борислава Денчева вкара 16, с 14 е Радина Илиева. За русенки Кристиана Маркова записа 11 точки и 7 борби, с 10 точки е Зорница Герасимова.

В директния спор за първата позиция в група А Берое Стара Загора победи Славия с 66:55. Преднината на домакините достигна 19 точки в началото на последната част и въпреки че допуснаха разликата да падне едва до 7, удържаха преднината си. Те допуснаха значителен брой грешки в мача – 34, но от много от които съперникът им не успя да се възползва, а също и имаха сериозно предимство под коша. Деана Стояновска вкара 18 точки за успеха, със 17 и 12 борби е Златка Маданкова. Виолета Григорова завърши със 17 точки и 8 борби, Патриция Балова има 14, с 13 е Валентина Веселинова.

Левски спечели третото място в групата след успех срещу Черно море Одесос със 79:72, като по този начин го остави без победа на последната позиция. Срещата премина през много обрати, като до последните минути победителят не бе ясен. Варненки отбелязаха 11 тройки в мача, но отстъпваха значително при стрелбата в подкошието. По 16 точки за победителите отбелязаха Десислава Андреева и Бетина Дончева (12 борби), с 15 точки и 7 борби се отчете Гергана Иванова, 14 точки и 16 борби има Маргарита Иванова. За съперника Магдалена Маринова реализира 22 точки, но направи и най-много грешки в мача – 7, Зехра Салим има 19 точки и 8 борби, Паолина Гочева е с 12 точки и 9 асистенции.