Италия е четвъртфиналист в Токио, три от три за Франция

(сн. FIBA.basketball)
31-07-2021 10:09 | BGbasket.com

Италия е поредният отбор, който си гарантира място в четвъртфиналите на мъжкия баскетболен турнир в Токио. Това стана, след като тимът спечели последния си мач от група B срещу Нигерия с 80:71, с което изхвърли съперника си от надпреварата.

Двубоят бе много драматичен като европейският тим пропиля аванс от 15 точки, за да направи пълен обрат през последната част.

Николо Мели бе най-резултатен за успеха с 15 точки, 14 добави Нико Манион. За африканците Чимези Мету отбеляза 22 точки, с 20 е Джордан Нуора.

Въпреки че преждевременно си бе осигурил първата позиция в група А, тимът на Франция не си позволи отпускане и спечели и третия си мач срещу Иран със 79:62, главно след по-силно първо полувреме.

Венсан Коле разпредели минутите между всички свои състезатели, като Тома Йортен бе най-резултатен с 16 точки, 12 вкара Тимоте Луваву-Кабаро. За съперника, който също отпадна от турнира с тази загуба, над всички с 18 точки и 12 борби бе Хамед Хедади.