Миньор 2015 и Хебър ще играят в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
23-09-2021 22:33 | BGbasket.com

Миньор 2015 и Хебър са двата отбора, които се класираха за ББЛ А група от квалификационния турнир в регион Запад. Това стана ясно, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ тимът от Перник надви НСА с 94:59.

Загубата бе втора за отбора от спортната академия, който ще остане на последното място в подреждането и при желание, ще може да продължи в ББЛ Б група. Миньор 2015 и Хебър пък вече имат по една победа и в събота в директен мач ще определят кой ще спечели турнира.

Баскетболистите на Георги Младенов вкараха първите 8 точки в мача тази вечер, но само за няколко минути съперникът им стигна до пълен обрат след серия от 15:2. Те обаче все пак успяха бързо да си върнат водачеството и след една част бяха напред с 24:20 след 10 точки на Георги Бързаков само в нея.

След сравнително равностойна игра до средата на втория период Миньор 2015 започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 52:35. Подемът в играта му продължи и след паузата, а преди заключителната четвърт тимът вече водеше със 70:43. Почти през цялата последна четвърт авансът на гостите от Перник бе над 30 точки и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Най-сериозното предимство на победителите бе при играта в подкошието, като те допуснаха и само 12 грешки в мача срещу 25 за опонента си.

Георги Бързаков бе най-резултатен за Миньор 2015 с 22 точки. Мартин Мандалски реализира 12, по 11 имат Кристиян Ставрев и Георги Дамянов, с 10 е Христо Гатев.

За НСА Ерик Кирилов се отчете с 15 точки и 8 асистенции, но направи и 7 грешки. Филип Емилов добави 12 точки.