Енигма срази Своге, убедителна победа за Миньор 2015

(сн. ББЛ)
06-10-2021 23:18 | BGbasket.com

Миньор 2015 и Енигма Фойерверк започнаха с победи новия сезон в регион Запад на ББЛ А група. Двубоите им се проведоха тази вечер в столичната зала „Триадица“.

В първия мач класиралият се от квалификации тим на Миньор 2015 се наложи над Политехника с 85:62, в чийто състав бе бившият национал Стефан Георгиев - Торо. Баскетболистите на Георги Младенов водеха почти през целия мач, като ключова се оказа силната игра до почивката. Те поведоха с 21:15 след десет минути игра, а след първото полувреме се откъснаха с 46:24, като бяха допуснали едва 4 грешки до момента. След паузата играта бе доста по-равностойна, но почти през цялото време тимът от Перник поддържаше аванса си над 20 точки и спечели убедително.

Георги Бързаков бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Георги Дамянов реализира 17, по 12 добавиха Милен Дудев и Мартин Мандалски (8 борби).

За Политехника Йордан Кирилов вкара 11 точки.

Далеч по-оспорвана бе втората среща, в която Енигма Фойерверк срази един от фаворитите Спортист Своге с 82:75. Шампионът в регион Запад от миналия сезон поведе с 18:12 след първите десет минути, но след много силна втора четвърт столичният тим обърна за 35:29. Тимът от Своге намали изоставането си на 4 точки преди заключителната част, като в оставащото време на три пъти успяваше да стигне до равенството, но Енигма успя да измъкне успеха.

Виктор Германов отбеляза 24 точки за успеха. Преслав Неделчев се отчете с 16 точки и 7 асистенции, Красимир Петров има 15 точки и 9 борби. Иво Славчев е с 11 точки и 7 борби, Любомир Орешаров записа 10 точки и 9 борби.

За Спортист Борис Матраков бе над всички с 24 точки и 8 борби.  Дамян Стоянов завърши със 17 точки и 9 борби, а 15 точки добави Петър Загоров.