Фаб Файв излъга Правец в края

(сн. ББЛ)
10-10-2021 21:11 | BGbasket.com

Фаб Файв се наложи над Правец с 52:49 в среща, от регион Запад на ББЛ А група, която се проведе тази вечер в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Двубоят бе много оспорван, като победителят не бе ясен до последно. Фаб Файв вкара само една тройка в мача, но компенсира с по-добра успеваемост при стрелбата за две точки.

Двата тима изпитваха доста трудности в нападение още през първото полувреме, което доведе и до по-ниска резултатност. Резонно нито един не успя да натрупа по-сериозна преднина, а на почивката гостите водеха с 26:24.

Темпото се запази и след паузата, като Правец поддържаше аванс от няколко точки. Три минути преди края обаче столичният тим стигна до нов обрат и удържа преднината си до последно.

По 13 точки за победителите отбелязаха Павел Теофилов и Георги Кръстев (7 борби). Камен Атанасов вкара 12 точки, с 11 и 11 борби е Мартин Горунов.

За съперника по 11 точки вкараха Тодор Колев и Павлин Ганчев (14 борби).